NEW TIGGO 3

ÖNE ÇIKANLAR

Dinamik Görünüm
Esnek & geniş iç mekan
Yol boyunca güvenli sürüş
Kullanıcı odaklı teknoloji

DIŞ

Projeksiyon tipi siyah far

Projeksiyon tipi farlar, göşterişli ve zariftir. Kısa ışınlama mesafesi ayarlanabilir olduğu için, farlar farklı yol koşullarına kolayca adapte olabilir.

Çift uzun şerit

Izgaradan motor kapağına uzanan iki iç bükey hat, daha güçlü bir görsel etki sağlar. Araç yüksek hızda sürüldüğünde, hava akışı her iki tarafa yönlendirilir, böylece rüzgar gürültüsünün kontrolü sağlanır.

Ön ızgara ve ızgara hattı

Aile genli ızgara tasarımı şık, dinamik ve sportif stil kazandırır.

Sis lambası

Geniş alan sis lambası ve projeksiyon tipi dairesel ön sis lambası, yağmurlu ve sisli günlerde veya gece görüş görünümü zayıfsa, araçlara üstün bir uyarı etkisi sağlar. Üst LED gündüz lambası aracın tanımlanma derecesini arttırır ve kaza olasılığını düşürür.

Dış dikiz aynası

Dış dikiz aynası sürücülere geniş görüş açısı sağlar ve sürüş güvenliğini arttırır. Araç dönüş yaparken, dönüş farı etkinleştirilir ve araçlar mevcut aracın sürüş durumuyla ilgili olarak uyarılır.

Krom kaplamalı kapı kolu

Kavisli tasarım, açma işlemini kolaylaştırır, zarif ve naziktir. Krom kaplama zırhlar, araç boyasını korumak için kapı çalıştırma sırasında çarpmaya karşı korur.

Bagaj rafı

Entegre aerodinamik bagaj rafı, optimize edilmiş tasarım, rüzgar direncini azaltmak ve sürüş ekonomisini geliştirmek için kompakt ve düzgün modelleme sağlar.

Sportif yan şerit

Bilimsel aerodinamik tasarım, araç gövdesini, sürükleme katsayısını düşürmeye yardımcı olan aerodinamik prensibi ile istikrarlı bir destek sağlar. Sert kenarlı, geniş krom kaplamalı yan şerit, gövdenin sağlamlık hissini arttırır ve hafif çarpmaya karşı koruma sağlar.

Çift renkli yedek lastik kapağı

Yedek tekerlek kapağı, gücü temsil edecek şekilde sert kenarlıdır. Buna ek olarak ekstra monte yedek lastik kapak iç toka kolu, daha insan odaklıdır. Yedek lastik kapağın montajını ve sökülmesini kolaylaştırır. Acil bir durumda, arkadan monte edilen tekerlek kapağı, araç gövdesi üzerindeki doğrudan etkiyi nispeten hafifletir ve araçtaki yolcuların emniyetini arttırır.

Sportif kuyruk

Aerodinamik kuyruk tasarımı, araç yüksek hızda seyrederken, hava direncinin etkisini hafifletmeye yardımcı olur.

"Çift-C" kuyruk lambası

"Çift-C" şeklindeki elmas benzeri kuyruk lambalarının tasarımı özlü ve şıktır.

Çift renkli yedek lastik kapak

Yedek tekerlek kapağı, güç ve tokluğun tezahür ettiği şekilde sert kenarlıdır. Buna ek olarak, harici olarak monte edilen stepne, güçlü çapraz ülke unsurları taşıyor ve ekstra monte yedek lastik kapak iç tokası kolu, daha insan odaklıdır. Yedek lastik kapağın montajını ve sökülmesini kolaylaştırır. Acil bir durumda, arkadan monte edilen tekerlek kapağı, araç gövdesi üzerindeki doğrudan etkiyi nispeten hafifletebilir ve araçtaki yolcuların emniyetini koruyabilir.

İÇ

Yatay ve entegre konsol

Yepyeni tasarımdaki konsol, gösterge tablosundan, Klima çıkışına, multimedya anahtarlama panelinden, kapı plakasına, düzgün ve sorunsuz bir şekilde uzanarak, iyi tasarlanmış bir iç mekan yaratıyor.

Enstrüman paneli

Açık mavi ve kendinden aydınlatmalı gösterge paneli size yüksek teknoloji unsurlarıyla dolu görsel bir zevk sunar. Rakamlar, ölçek çubuğu ve mektup vb. şekillerde, bilgi alarmı işlevi mükemmel bir şekilde görüntülenir, böylece istenilen zamanda otomobil koşullarına ayak uydurulabilir.


Çok fonksiyonlu direksiyon simidi
Gerçek deri ile üretilmiş üç kollu direksiyon, dokunmatik olarak rahattır ve gümüş gri kaplamalar, direksiyon simidinin üç boyutlu efekt, moda, teknik ve dinamik unsurları ekler.

Sunroof
Tek düğmeyle açılan sunroof, havanın doğal olarak dolaşımda kalmasını sağlayarak rahat bir sürüş deneyimi yaşatır.

Kapı muhafazası
Ok şeklindeki kapı kaplama kulpu tasarım açısından zarif ve parlak renktedir. Kol dayama rahatlık derecesine uygundur ve düğmelerinin kullanımı kolaydır.

Merkezi kilitleme

Elektrikli kapı ve pencereyi kontrol etmek için dokunmatik algılı akıllı düğmeler kullanım rahatlığı sağlar.

PERFORMANS

Motor

ACTECO mükemmel platformu temel alınarak geliştirilen 1.6 DVVT hafif ve yüksek verimli motor, ikili bağımsız VVT'yi entegre eder. Emme ve egzoz supaplarında eş zamanlı ayarlamayı gerçekleştiriyor. Yakıt tüketimini azaltarak piyasadaki en rekabetçi motor haline geliyor.

İletim

MT: 5MT (standart konfigürasyon) vites değişimi konusunda net ve kesintisizdir, sürücüye sürüş keyfi yaşatır. Ayrıca, dökme çelikten yapılmış kayan boyunduruk, şanzımanın servis ömrünü etkili bir şekilde uzatmaya yardımcı oluyor.


Süper süspansiyon
Bağımsız ön Macpherson Süspansiyon: etkili bir şekilde yol yüzeyinde ki nemi etkiler ve sürüş konforunu geliştirir. Çift kemer kancalı bağımsız arka süspansiyon: dikey sürükleme kolu çift kemer köprü tipi bağımsız süspansiyon, aracın pürüzsüzlüğünü ve yol tutuşunu etkili bir şekilde geliştirmesine yardımcı olur.

Sollama kabiliyeti
190mm zemin mesafesi ve 600mm derinliği ile araç, şasi hasarından korunur ve engebeli yol yüzeyinde rahat sürüş sağlar.

Şasi ayarı
NEW TIGGO 3 şasi, SW platform şasi sistemini temel alır, şasi manevra kabiliyetini mükemmel bir şekilde entegre ederek sürüş konforundan zevk almanızı sağlar.

GÜVENLİK

Tam metal yalıtımlı entegre gövde konstrüksiyonu

Tam metal yalıtımlı gövde yapısı damgalama ve kaynak yöntemiyle oluşturulmuş yüksek dayanımlı çelik levhayı benimser. Araç gövdesinin ön ve arka bölümünde çarpışma enerjisi emme ve sönümleme bölgesi bulunur. Sürücüye ve yolculara etkili emniyet koruması sağlar.

Yüksek dayanımlı yan kapak tampon çubuğu

Aracın dört kapısı, yanal çarpışma anındaki darbe enerjisini etkili bir şekilde emen, kapı deformasyonuna ve yolcu yaralanmalarına karşı koruma sağlayan ve yanal çarpışma anında güvenliği büyük ölçüde iyileştiren dayanıklı tampon çelik ışınıyla donatılmıştır.

Hava yastığı

Ön yolcu sürücü kabininde, güvenilir performans gösteren iki hava yastığı vardır. Çarpışma meydana gelirse, hava yastıkları yolcu ve araç gövdesi arasında doğrudan çarpışmayı önlemek, sürücü ve yolcuların yaralanmasını hafifletmek için çarpma kuvvetini kafaya ve göğüse eşit bir şekilde dağıtabilir.

ISO-FIX çocuk koltuğu güvenlik kilidi cihazı

Bu cihaz, çocuk koltuğu kurulumunu kolaylaştırır. Aracın iki grup emniyet koltuğu birimi ile donatılmış olması, aracı aile seyahatlerine uygun hale getiriyor.

Katlanabilir direksiyon kolonu

Çarpışma meydana geldiğinde, ön sürücü ve yolcunun güvenlik alanını arttırmak, baş ve göğüste sürücünün yaralanmasına karşı koruma sağlamak için direksiyon kolonu çökecek ve sürücüye olan mesafesini artıracaktır.

Dinamik arka görüş sistemi

İki dedektörlü ters radar: engellerin yerlerini daha doğru algılar ve park kolaylığı ve güvenliğini arttırır. Yüksek tanımlı görselleştirme arka görüşü: Dinamik kılavuz ve engelleyici ultrasonik radar algılama ve kullanıcıların arkadaki yol koşullarını doğru şekilde görmesini sağlayan komut istemi işlevi vardır. Otomobilin kolay park edilmesini sağlar.

Aşırı hız alarmı

Ayarlanabilir aşırı hız alarmı, seyahat güvenliğini artırmak için sesli ve metin biçiminde zamanında gönderim yapar.

ESP

9. nesil ESP, otomobil hareket halini otomatik olarak ve gerçek zamanlı olarak izleyen standart bir yapılandırmadır. Otomobil belirlenen sürüş rotasından sapma ile sonuçlanabilecek tehlike durumuna düştüğünde ESP, TCS, ABS ve EBD vb. ile ilgili tekerleğe müdahale etmesini isteyecektir. Tehlike durumunu ortadan kaldırarak veya hafifleterek, gövde konumunu korur. Mükemmel performansından ötürü ESP, sürüşte sizin ve ailenizin güvenliğini sağlar.

Araç güvenliği

Motor hırsızlığı sistemi, Chery tarafından bağımsız bir şekilde geliştirildi ve otomobilin hırsızlık önleme işlevini geliştirmeye ve araç güvenliğini arttırmaya yardımcı oluyor.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS)

TPMS, aracın lastik durumunu gerçek zamanlı otomatik olarak izler. Düşük lastik basıncı alarmı, yüksek lastik sıcaklığı alarmı, lastik basınç izleme sistemi ve arıza alarmı gerçekleştirebilir.

RAHATLIK

Yüksek teknoloji dokunmatik ekran dolu

8 "DVD gerçek renk dokunmatik ekran, yüksek multimedya etkileşim sistemini bütünleştiren, bilgi ve eğlence platformu deneyimini vb. büyük miktarda sağlayan ve ‘’Optimal Konumlandırma ve Düzgün Çalıştırma " teknik tasarım felsefesini gerçekleştiren klasik unsurlarla doludur.

Akıllı eğlence sürüş sistemi

Sistem, arkadan görüş kamera, video ve ses eğlencesi, bluetooth ve diğer işlevlerinin yanı sıra kurtarma için 24 saat tek tuşla çağrıyı birleştirir. Sistem, sürüşte cep telefonundan kaynaklanan tehlikeleri önlemek için senkronize iki yönlü dokunmatik kontrolü gerçekleştirmek için mobil APP'yi ekranda gösterebilir.

Standart seyir kontrolü sistemi

Hız sabitleme sistemi (CCS), yüksek hızlı ve uzun mesafeli sürüşte, gizli güvenlik sıkıntılarını etkili bir şekilde azaltmaya yardımcı olur. Yüksek hızlı sürüş esnasında araç, sürüş yorgunluğunu gidermek, yakıt tüketimini azaltmak ve uzun mesafeli sürüş güvenliğini artırmak için sabit hız moduna ayarlanabilir.

Ergonomik koltuklar

Deri kaplamalı koltuklar, biyoniklere ve vücut eğrisine göre tasarlanmıştır böylece koltuklar rahat oturma duruşu ve sağlam vücut basıncı dağıtımı sağlar. Orta kısmı deriye mükemmel şekilde uyan lüks kumaşlardan yapılmıştır. Bu, her mevsimde sıcaklık değişiminden kaynaklanan rahatsızlığı önlemekle kalmaz aynı zamanda hava geçirgenliğini de geliştirir.

Otomatik Klima

Mükemmel soğutma etkisine sahip, güçlü otomatik klima, sisin giderilmesini sağlar ve sıcaklığı hızlı bir şekilde düşürür. Çevre dostu soğutucu, özenle çevre koruma gereksinimlerini karşılar.

NVH

Gövde sızdırmazlık performansı ve ses geçirmez materyallerin geliştirilmesinden, motor süspansiyonunun optimizasyonundan, egzoz sistemi yükseltme ve ayarından sonra, otomobil NVH'si 3-4db azalmıştır, konuşma anlaşılabilirliği %4 artmış ve iç rölanti sesi 39.4db'ye ulaşmıştır. Böylece aracın gürültü azaltma efekti etkili bir şekilde geliştirilmiştir.

Sürüş alanı

Esnek alanlar günlük talepleri karşılayabilir ve aynı zamanda süper yüksek tepe alanı farklı uzunlukta olan müşterilerin taleplerini karşılar.

Depolama alanı

Arka koltuklar 4:6 oranında katlanırsa, arka hacmi 1.800 L'ye kadar arttırılabilir, böylece alan kullanım oranı artar. Araçta hem günlük işlerde hem de seyahatte ihtiyaçları karşılayabilecek 23 uygun saklama alanı bulunmaktadır.

Teknik Özellikler

  • 1.6 DVVT MT
Genel Bakış Kategori SUV
Ürün Etiketi
1.6 DVVT MT
Model adı Yeni Tiggo3
Motor Motor Etiketi
1,6 L
Silindir hacmi (cc)
1598
Max. Hız (kph) 175
Max. Güç (Kw / dev / dak) 93/6150
Max. Tork (Nm / dev / dak) 160/3900
Silindir Sayısı 4
Silindir Valfi 16
İletim Vites Kutusu 5-hızlı CVT
Yakıt Tüketimi Yakıt tipi Benzin
Yakıt Tankı Kapasitesi (litre) 55
Dış Uzunluk (mm) 4479
Genişlik (mm) 1765
Yükseklik (mm) 1651
Dingil Mesafesi (mm) 2510
Tekerlek ve Lastikler Lastikler 218/60 R17

E-BÜLTEN LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Yenilikler hakkında bilgi almak için bizi takip edin