HAKKIMIZDA

CHERY

8 Ocak 1997'de kurulan Chery Automobile Co., Ltd, Çin'in reformu ve açılımı sonrasında, yeniliklerle büyümüş bağımsız otomobil üreticilerinden biridir.

Kuruluşundan bu yana geçen 16 yılda Chery, bağımsız yenilikçiliğe, yavaş yavaş eksiksiz bir teknik ve ürün Ar-Ge sistemi kurmaya ve Fulwin, QQ, Eastar, Tiggo ve Arrizo gibi yurtiçinde tanınmış markalar üretti; 80 ülke ve bölge, dolayısıyla küresel bir üne sahiptir.

Chery, 2014 yılının ilk yarısında, hem Çinli binek otomobil üreticilerinin önünde olmak üzere, 1 milyonun üzerinde birikimli ihracat da dahil 4.5 milyonun üzerinde birikimli satış gerçekleştirdi.

Chery, Wuhu, Dalian ve Ordos'ta yılda 900.000 araç, 900.000 motor ve 800.000 gönderim açabilen üç adet yolcu taşıtı üretim üssü inşa etti.

Ürün kalitesi iyileştirmesi açısından, güvenli, enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu ürünler üretmek amacıyla Chery kademeli olarak uluslararası standartlara uyarlanmış, farklı kalite güvence yönetim sistemleri seti kurmuş ve uluslararası kalite sistem belgelerine sahiptir. ( ISO9001 ve TÜV Rheinland ISO / TS16949.)

"Bağımsız yenilik" Chery'nin kalkınma stratejisinin çekirdeğidir. Chery'nin kurulmasından bu yana, Chery bağımsız yeniliğe bağlı ve teknoloji odaklı bir girişim olmaya çalışıyor. Chery, Wuhu'daki Otomotiv Mühendisliği ve Araştırma Enstitüsünü merkez alan, Pekin, Şanghay, İtalya, Japonya ve Avustralya'da araştırma şubeleri tarafından desteklenen araç, güç aktarma organları, anahtar parçaları geliştirme, deneme üretim ve testini bütünleştiren eksiksiz bir Ar-Ge sistemi oluşturdu. Chery, bağımsız yenilik sayesinde çift değişken valf zamanlaması (DVVT), turbo benzinli doğrudan yakıt enjeksiyonu (TGDI), sürekli değişken iletim (CVT) ve yeni enerji gibi yerli sofistike çekirdek teknolojiler dizisinde devrimler gerçekleştirdi ve böylece teknik yükseltmeyi sağladı.

Entelektüel mülkiyet inşaatı açısından Chery, 8,769 patent başvurusunda bulunmuş ve 2013 yılının sonuna kadar 6,153 tane kazanıp, Çinli otomobil üreticileri arasında ilk sırada yer aldı.

2013 yılında Chery, marka stratejisi olarak "Teknoloji Chery" i kurdu ve dünyanın önde gelen standartlarına uygun olarak, yıllar boyunca biriken bağımsız teknolojiler temelinde yaratılmış, ileri teknolojiye sahip, standartlaşmış ve ileriye dönük bir platform olan "iAuto" nu başlattı .

Chery'in stratejik hedefi "uluslararası bir marka" oluşturmaktır. İlk olarak, Chery, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlar geliştirmeye dikkat etti ve aktif olarak "dışarı çıkma" stratejisini uygulamaya koydu ve böylece Çin, otomobil CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojileri ve ekipmanlarını yabancı ülkelere ihraç eder hale geldi. İkincisi, son yıllarda Chery küreselleşmede çok yönlü bir ilerleme kaydetti ve ürün stratejisini, yerelleştirme stratejisini ve yetenek stratejisini uygulayarak yurtdışı işbirliğini derinleştirdi. Üçüncüsü, Chery global üstün kaynakları entegre etti ve Fortune Global 500 arasında 16 işletme de dahil olmak üzere tüm endüstri zincirinde çok uluslu şirketler ile işbirliği yaptı. Chery'in kalkınma stratejisine önemli katkılarda bulunan ortak girişim işbirliği, kapsamlı gücünü ve markasını geliştirmede önemli bir rol oynamaktadır.

Chery, 2010 yılından bu yana "bağımsız yenilik yoluyla bağımsız bir marka oluşturma" ilk aşamalı stratejik hedefe ulaşmak temelinde, hız ve satış peşinden, "kalite, marka ve fayda" arayışına stratejik dönüşüm başlattı ve iş fikirlerinden yönetim sistemine yapılan reformlar, stratejik hedefe ulaşmak ve sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirmek için temel oluşturmaktadır. 2014 yılında Chery'in stratejik dönüşümden sonra başlattığı üç yeni modeli piyasaya tanıttı ve böylece ürün ve marka priminde sürekli artış sağlandı. Gelecekte Chery, "insanlık yararına dünya çapında bağımsız yenilik " hedefini destekleyecek, ayırıcı yenilikçi kültür ve çalışma ruhunu koruyacak ve 2020'ye kadar "dünyanın en iyi ürünleri ile uluslararası rekabetçi bir otomobil üreticisi olma" stratejik hedefine ulaşmak için gayret gösterecektir.

E-BÜLTEN LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Yenilikler hakkında bilgi almak için bizi takip edin