HAKKIMIZDA

AERI (Otomotiv Mühendisliği & Araştırma Enstitüsü)

Chery Otomotiv Mühendislik ve Araştırma Enstitüsü resmi olarak 28 Ağustos 2003 tarihinde kuruldu. Bu Chery’nin gücü ve rekabet edebilirliğinin ve de bağımsız otomobil ürünü geliştirme bölümü alanına adım atma niyetinin açık bir işaretidir.

16 Haziran 2005’de enerji tasarruflu ve çevreye karşı duyarlı araç imalatı konusunda, Çin’deki ilk mühendislik teknoloji araştırma merkezi olarak Chery Otomotiv Mühendislik ve Araştırma Enstitüsü kuruldu. Enstitüsünün toplamda 24.162 m2 bir tesis alanı vardır. İtalya’da bulunan diğer 5.000 m2 Arge merkezi ile hem Çin’de hem Avrupa’da Arge çalışmalarına devam ediyor.

Ana mühendislik bölümünde 6 katlı bir ana bina, bir merkezi hizmet binası ve geniş ölçekli bir model odası mevcuttur. Bünyesinde şu anda, yaklaşık 1000 araştırmacı çalışmakta olup bunların bazıları daha önce dünyaca tanınmış otomobil şirketlerinde yıllarca çalışmıştır.

Chery beceriye doğru bir açıklık kültürü oluşturmaya çalışmaktadır. Chery AERI bölümünde Alman, İngiliz, Japon, Fransız ve Avustralya’ lılardan oluşan 400 kişilik bir yabancı mühendis kadrosu görev almaktadır. Ülkelerinde uzman olan bu mühendis ekibi 1600 Çinli mühendis ile birlikte çalışarak tüm bilgi birikimlerini Çinli mühendislere aktarmaya devam ediyor.

Chery ürün kalitesini arttırmak ve Çin’deki lider yerli üreticileri Amerika ve Avrupa da ilk 5 marka arasına sokmak için AERI mühendisleri 365 gün 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürmektedirler. Chery şimdiye kadar yaptığı ve ileride arttırarak yapacağı yatırımlar ile ne kadar ciddi ve iddialı olduğunu dünyaya kanıtlayacaktır.

E-BÜLTEN LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Yenilikler hakkında bilgi almak için bizi takip edin