Haberler

Yüksel MERMER'in Mesajı

Mermerler Otomotiv’in kuruluşundan bu yana, grubumuzun kurucusu Muzaffer Mermer’in ilkeleri doğrultusunda yoluna devam etmekte ve belirlemiş olduğu hedeflere her geçen gün daha da yaklaşmakta, onları gerçekleştirmektedir.

Avrupa Birliği ile imzalanan Gümrük Birliği Anlaşması, Türkiye’nin bölgedeki ticaret konusunda lider konuma gelmesini sağlamıştır. Yeni yüzyılda bölgedeki değerleri değiştirmeye başlayan Türkiye, Avrupa ve Asya kıtasını birbirine bağlayan ticari bir bölge olmuştur. Dünyanın her yerinden büyük firmalar Türkiye’de yatırım yapma kararı almış ve Türk firmaları ile ortak olmuşlardır. 2003 yılından sonra Türk ekonomisi, enflasyonun gerilemesiyle birlikte hem ihracatta hem de üretim ekonomisinde rekorlar kırmış ve kırmaya devam etmektedir.

Mermerler Şirketler Grubu’nun Türkiye’deki olumlu gelişmelerle birlikte, bölge ülkeleri ticaretinde önemli görev üstlenmesini sağlamıştır. Türk ekonomisinin istikrarlı ve hızlı yükselişi ile Mermerler Grubu da hızına hız katmıştır. Hedef 2023 yılı olarak çalışmalarımız devam etmekte olup, her yıl yeni ortaklıklar ile yeni projelerle yola devam ediyoruz.

Dürüst, disiplinli ve verimli çalışan takım arkadaşlarım ile birlikte stratejik kararlar alınmış olup bu kararlar doğrultusunda gelişen Türkiye ekonomisine güç vermek en önemli görevimizdir. Bu görevimize devam ederken özellikle otomotiv sektöründe yetişecek genç neslimize iş imkanları sağlamaktır. Genç neslimize iş ortaklarımız ile birlikte otomotiv sektöründeki istihdamı arttırmak suretiyle ülke ekonomimize destek vermektir.

Hedeflerimiz içinde bulunan, bir dünya markası Chery ile 2008 yılında iki ülke arasındaki ticareti kuvvetlendirecek ve Avrupa bölgesindeki ticari faaliyetlerde Türkiye Cumhuriyeti’ni üs haline getirecek distribütörlük anlaşmasını imzaladık. 2008 yılındaki Çin devleti ile başladığımız iş ortaklığımız bugün değişen dünya ekonomisi ve güçlü Türkiye ekonomisi adına daha yoğunluk kazanmıştır. 2017 yılında ise bu işbirliğinin ne kadar hızlı geliştiğinin bizimle birlikte sizlerde yaşayacaksınız. Özellikle Türkiye’deki devlet teşvikleri ile değişimin hızı yakalanacaktır.

Chery özellikle Asya’da, gerek kalite gerekse teknoloji açısından diğer markaların, ciddi şekilde rakibi konumuna gelmiştir. Genç bir fabrika olması sebebiyle rakiplerine göre ciddi bir üstünlük sağlamış hatta Arge konusunda 2016 yılında Porsche ve Volkswagen Almanya’dan yaptığı transferler ile otomobillerini Avrupalı yapmıştır.

Türkiye pazarı için hem ithalat hem de ihracat konularında Chery ile çalışmalarımız hızlanmıştır. Özellikle Chery’nin otomobil dışında Çin’de bulunan 12 farklı şirketine, Türkiye’den çeşitli ürünleri almaya başlaması ise çok önemlidir. Bugün Türkiye, Avrupa’nın kapısı olmuş ve özellikle Uzakdoğu ülkelerinin lojistik üssü konumuna gelmektedir. Chery markasının Avrupa’da bir lojistik üssü olması ilk etapta önem taşımış ve Mermerler Şirketler Grubu ile birlikte stratejik anlamda Chery ile ortak olmuştur. Mermerler sadece otomobil ithal etmek değil, Chery’e ihracat yapılmasını sağlayarak her iki ülke arasında ticaret yapılmasını sağlamıştır.

Otomotivde 70 yılı aşan tecrübemiz ve deneyimimiz ile Chery’nin kalitesi ve teknolojisi sayesinde Türk halkına hizmet vereceğimizden dolayı çok kıvançlıyız. Yıllardır otomotiv sektöründe çeşitli markalarla sürdürdüğümüz distribütörlük anlaşmalarında olduğu gibi Chery için aynı önem ve hassasiyeti devam ettirmekteyiz. Türkiye’de bizimle birlikte bu heyecanımızı paylaşacak bayilerimiz ve mevcut alt yapımız sayesinde, çok kısa sürede Türkiye pazarında hedeflediğimiz yerde olacağımıza ekip arkadaşlarımızla birlikte inanıyorum.

Chery ile birlikte Mermerler Şirketler Grubu içerisinde yer alan Mermerler Otomotiv A.ş.’yi şirketimizin sağlam temelleri üzerine kurulu olmanın getirmiş olduğu avantajları da kullanarak daha güçlü ve karlı birimler haline getireceğiz. Yatırımlarımızı geleceğe dönük olarak geliştirecek, teknolojiyi yakından takip eden markamız Chery ile birlikte pazardaki liderliğimizi sürdüreceğiz.

Teknolojik ve yeni modelleri ile 2017 yılında Chery’nin dünya stratejisinde, Türkiye’de büyümeyi hedefledik. Uygun fiyatlı teknolojik yeni modellerimiz ile herkesi otomobil sahibi yapacak stratejilerimizle bu yıl büyümeyi hedefliyoruz. 2017 yılı hem müşterilerimizin hem de iş ortaklarımızın yılı olacaktır.

Yüksel MERMER
Mermerler Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı

E-BÜLTEN LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Yenilikler hakkında bilgi almak için bizi takip edin